Haber

Soyer: “Şimdi 2023 kuşağı zamanı”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çeşme Belediyesi’nin bu yıl 12.’sini düzenlediği Alaçatı Ot Şenliği’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Duman grubunun konserinde sahada toplanan kalabalığa seslenen Başkan Tunç Soyer, “Şimdi 2023 kuşağı zamanı. Şimdi İzmir’i yeniden kurtuluş ve kuruluş şehri yapacaksınız. Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracaksınız” dedi.

Çeşme Belediyesi tarafından düzenlenen Alaçatı Ot Festivali başladı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, dünyanın önemli festivallerinden biri olan Alaçatı Ot Festivali’nde vatandaşlar ve esnafla bir araya geldi. Önder Soyer’e Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ve eşi Nuriş Oran, Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen de eşlik etti.

Soyer depremden etkilenen imalatçıların stantlarını ziyaret etti
Başkan Soyer, beraberindeki heyet ile stantları gezdi. Depremden etkilenen Kahramanmaraş, Hatay, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye, Adana, Adıyaman, Malatya ve Kilis’in yöresel lezzetlerinden oluşturulan stantlarda vatandaşlarla sohbet eden Önder Soyer, deprem dileklerini iletti. kurbanlar.

“Her şey bitti”
Ziyaretlerin ardından Duman konseri öncesi bölgede vatandaşlara seslenen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Gerçekten de İzmir 100 yıl önce bir kurtuluş ve kuruluş şehri oldu. 100 yıl önce aşiretlerimiz son derece zor şartlar altında bize cumhuriyeti teklif ettiler. Onlar 1923 kuşağıdır ve 1923 kuşağından sonra birçok kuşak bu topluma gelmiştir. 68. Nesil, 78. Nesil… Şimdi sıra 2023 nesline geldi. Bundan sonra 2023 kuşağı, yani İzmir’i yeniden kurtuluş ve kuruluş şehri yapacaksınız. Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracaksınız. Neşenizi çaldılar, eğlencenizi çaldılar, sizi korkuttular, sizi işsiz bıraktılar. Ama hepsi sona erdi. Yeni bir ülke doğacak. Hep birlikte, el ele, gülen yüzle yaşayacağız” dedi.

Oran: “Yeniden doğacağız”
Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, “Umudumuz sizlersiniz gençler, tüm çalışmalarımız siz gençler için. Yeterlisin. Atatürk’ün çocukları, gençlerimiz, umudumuz sizsiniz. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en büyük felaketini yaşadık ama biz küllerinden doğmaya alışmış bir milletiz, birlikte çok güzeliz ve ayaktayız. Gümbür gümbür gelen bir baharı birlikte karşılıyoruz. Yeniden doğuş çünkü Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet devrimlerine sahip çıkmak için 14 Mayıs’ta sandık başına gidiyoruz. Yeniden doğacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ozvatanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu