Haber

İnce çekilmiş! Vatan Partisi’nden istifa eden: Erdoğan’ı destekleyeceğiz

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığından çekildiğini açıkladı.

Vatan Partisi Uşak İl Başkanı Engin Toraman, Cumhur İttifakı’nın adayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seçimlerde destek vereceklerini açıkladı.

Toraman, Memkelet Partisi il başkanlığından da istifa ettiğini açıkladı.
 

MİLLİ PARTİ İL BAŞKANI: ERDOĞAN’A DESTEK VERECEĞİZ

Toraman’ın açıklamasında, ‘ “Genel Liderimiz Muharrem İnce, CHP yöneticileri ve CHP’li gazetecilerin baskıları, FETÖ’cü yöntemler ve kaset komplosu ile adaylıktan çekilmek zorunda kaldı. Gönlüm doymadığı için ulusal siyasette yani Halkın yanında yer alıyorum. 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ı destekleyeceğimi beyan ederim.söz konusu.


 

TEK İSİM DE ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Millet Partisi Kayseri Milletvekili Adayı Yusuf İhsan Atasun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla milletvekili adaylığından çekildiğini duyurdu.
Atasun yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

“Sayın kamuoyu, bugün yaşanan gelişmeler neticesinde Sayın Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi ihtiyacı neticesinde Memleket Partisi’nin adaylığından çekiliyorum.

‘MHP ÇATI ALTINDA DEVAM EDECEĞİM’

Şehrimize daha hayırlı olacağına inandığım ve tribün çatısı altında bulunduğum Kayseri için en çok çalışan milletvekili M. Baki Ersoy ile MHP çatısı altındaki yolculuğuma devam edeceğim. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

MUHARREM İNCE NE DEDİ?

Taşra Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini açıklayarak, “Mazeretleri yok, yoksa seçim sabahı seçimi kaybedip bütün suçu bize atarlar.” söz konusu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu