Haber

Nilüfer’de sünnet şenliği

Nilüfer Belediyesi’nin klasik toplu sünnet şöleninde 268 çocuk sünnet oldu.

Sosyal belediyecilik uygulamalarıyla dikkat çeken Nilüfer Belediyesi, 19. Klasik Sünnet Şenliğini gerçekleştirdi. Daha önce 10 özel hastanede sünnet olan 268 çocuğun sünnet töreni Nilüfer Davet’te gerçekleştirildi.
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, ailelerin bu mutlu gününe eşi Zeynep Terzioğlu Fazilet ile birlikte katıldı. Geceye CHP İl Lideri Turgut Özkan, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin, Güzel Parti Nilüfer İlçe Başkanı Levent Öncü, siyasetçiler ve muhtarlar da katıldı.

Nilüfer Belediyesi Din Görevlisi Mehmet Çelebi’nin mevlid okumasıyla başlayan gecede konuşma yapan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Fazilet, ailelerin mutluluğuna ortak olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Önder Fazilet, çocukların en değerli varlığımız olduğunu vurgulayarak, “Onları sağlıklı ve mutlu bir geleceğin beklediğine inanıyorum. Onları geleceğe en iyi ve en mutlu şekilde hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Bizim; Atatürk ilke ve devrimlerinin izinde çocuklarımız; İnsanları kültürle, sanatla, bilimle eğitme sorumluluğumuz var” dedi.

Önder Fazilet, geleneksel sünnet şölenine katkı sağlayan hastane ve özel kurum temsilcilerine teşekkür plaketi verdikten sonra çocuklarla pasta keserek heyecanını paylaştı.

Nilüfer Belediyesi Roma Orkestrası ve Cengiz Ateş ve orkestrasının program seslendirdiği gecede çocuklar ve aileleri oldukça keyifli dakikalar yaşadı. Çocuklarla birlikte piste çıkıp ikili takım oynayan Lider Fazilet, kendisine yoğun ilgi gösteren çocukların fotoğraf isteklerini de geri çevirmedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

uzunkopruhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu