Haber

Cumhuriyetin 100. Yılı Konya’da Coşkuyla Kutlandı

CUMHURİYETİN 100. YILI KONYA’DA COŞKUYLA KUTLANDI

 

Cumhuriyetin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Konya’da çeşitli etkinlikler düzenlendi. 29 Ekim akşamı binlerce Konyalı, ellerinde bayrak ve meşalelerle Kılıçarslan Meydanı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar yürüyüş ve fener alayı ile Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutladı.


Cumhuriyetin 100’üncü yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Konya’da fener alayı programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünün tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da büyük bir coşkuyla kutlandığını belirtti. Lider Altay şunları söyledi:

“Şehrimizin ana caddelerini şanlı bayrağımızla süsledik. Gün boyu farklı aktiviteler gerçekleştirdik. Akşam binlerce hemşehrimizle birlikte fener alayı düzenleyerek Kılıçarslan Meydanı’ndan bayraklarla Atatürk Anıtı’na kadar coşkuyla yürüdük. Bu coşkuya katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum” dedi.

KONYA TEK KALP OLDU

Cumhuriyetin 100. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle Konya’da çeşitli etkinlikler yapılırken, tüm Türkiye bu özel günde bir araya geldi.

Etkinlikler kapsamında 29 Ekim akşamı binlerce Konyalı Kılıçarslan Meydanı’nda bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde Konyalılar, ellerinde bayrak ve meşalelerle Kılıçarslan Meydanı’ndan Atatürk Anıtı’na yürüdü.

7’den 70’e her yaştan Konyalılar tek yürek olarak Cumhuriyetin 100’üncü yılını yürüyüş ve meşale alayıyla coşkuyla kutladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

derepazariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu