Ekonomi

Analistlerin ilk çeyrek raporu öncesinde satın alma fırsatı gördüğü hisse senetleri

Uber (NYSE: uber) hisseleri, Şubat ayındaki yıllık zirvelerinden bu yana yaklaşık %15 kaybederken, analistler, temeller gelişmeye devam ederken bir satın alma fırsatı olduğunu düşünüyor.

Dahası, Lyft(NASDAQ: LYFTUber’in hisseleri, “büyük” işten çıkarmalar yapacağını açıkladıktan sonra Cuma günü piyasa sonrası işlemlerde düştü.

Bernstein analistleri, satışın çok fazla olduğuna ve zayıflık durumunda aracının hisse senedinin alıcısı olduğuna inanıyor.

Analistler bir notta şunları yazıyor:

Wolfe Research analistleri, araba paylaşım şirketinin ilk çeyrek fayda raporunu da değerlendirdi. Uber, 2 Mayıs’ta piyasa açılmadan önce rapor verecek.

Wolfe Araştırma analistleri “Uygun siparişler ve FAVÖK’ün önceki beklentilerin üzerinde olduğu bir çeyrek daha bekliyoruz. Görünümde, 2. Çeyrek FAVÖK aralığı, EATS’deki (uluslararası) sağlıklı büyüyen marjları ve 755 milyon dolarlık mevcut fikir birliği tahminiyle (~%10 artış) reklamcılıktaki sürekli büyümeyi yansıtmalıdır. kenar boşlukları). Genel olarak, UBER’den başka bir sağlıklı rapor bekliyoruz.”söz konusu.

Analistler ayrıca Lyft’e karşı Uber’i tercih etmeye devam ediyor, çünkü Lyft “Şirketin rasyonel bir pazar ortamında payını korumasına ve marjını artırmasına yardımcı olacak üstün bir tüketici değeri desteğine ve iş modeline sahiptir.”

Uber hisseleri Pazartesi günü %0,5 yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu